Таа се осврна на интервју Ивана Трамп на мрежата „ЕјБиСи“ во кои се промовираат својата книга „Одгледувањето на Трамп“, зборуваше за заедничкиот живот со Доналд Трамп, нарекувајќи се себе си прва дама, пренесува „Ројтерс“.

„Имам директен број од Белата куќа, но не сакам да се јавувам бидејќи Меланија е таму“, изјави Ивана, која му беше сопруга на Трамп од 1977. до 1999 година.

Таа додаде дека не сака да предизвикува љубомора или нешто слично.

„Зошто во суштина јас сум првата сопруга на Трамп. Океј? Јас сум првата дама, океј“ – наведе Ивана.

На оваа изјава реагираше и актуелната прва дама чија портпаролка издаде соопштение.

„Госпоѓата Трамп, Белата куќа ја направи дом за синот Барон и претседателот. Таа го сака животот во Вашингтон и поласкана е од улогата на прва дама на САД. Таа планира да ја користи својата титула и улога за помош на децата, а не за продажба на книги“ – изјавила во соопштението.

Како што се додава, Ивана Трамп сака со своите изјави да привлече внимание поради сопствена промоција.

Датум на објава: вторник, 10 октомври 2017 во 17:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар