Над милион  возила , кои биле оштетени од големите поплави ,се паркирани на автодромот Royal Purple Raceway во Тексас . Ова е само еден од импровизираните паркиралишта , каде завршија оштетените автомобили . Поради огромниот број неупотребливи возила , тие се паркирани на неколку трекачки патеки низ државата .

Меѓу оштетените возила покрај ,,евтините “ Шевролети , има и автомобили Порше од сите генерации , Јагуари , Бентли , Мерцедеси , Ферари и ламборџини .

Снимката е направена од автопатот кој минува покрај една од тркачките патеки .

Датум на објава: понеделник, 09 октомври 2017 во 14:29
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 14:33

коментари

остави коментар