Ема Брозовиќ не е некоја новост за италијанските медиуми, навивачите атрактивната сестра на хрватскиот репрезентативец Марсело Брозовиќ ја открија уште на крајот на минатата година, но Ема во италијанските медиуми дојде откако играчот од средниот ред на Интер даде два гола, а таа на Инстаграм напиша „Epic is back“, со фотографија на нејзиниот брат во дрес на Интер.


 

A post shared by EMA BROZOVIĆ (@brozovic.ema) on


Неодамна за неа пишува и италијански Скај, откако го објави својот секси поглед на Сан Сиро, а од тогаш бројот на луге што ја следат на социјалните мрежи од ден во ден е се поголем и поголем.


 

🤳🏼#dinnertime

A post shared by EMA BROZOVIĆ (@brozovic.ema) on


Засега  на Инстаграм ја следат над 14 илјади, но со оглед на атрактивните кои ги објавува секој ден, не треба да чуди константниот раст на фановите.


 

💦☀️🇮🇹

A post shared by EMA BROZOVIĆ (@brozovic.ema) on

Датум на објава: понеделник, 09 октомври 2017 во 11:27
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар