Филмот е копродукција помеѓу Македонија, Хрватска и Финска. Продуценти се Роберт Насков, Горјан Тозија, Игор Нола, Владимир Анастасов и Арто Халонен.

Во главните улоги настапуваат Давид Тодосовски, Силвија Стојановска, Луција Шербеџија и Мико Ноусаинен. /МИА

Датум на објава: понеделник, 09 октомври 2017 во 10:03
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар