- Песната е дело на Далибор Ѓошиќ, музички текст и аранжман, а снимена е во студиото на Љупчо Соколовски. Гостин во песната е и виртуозот на хармоника, Мишел, вели Мартин.

Стојановски веќе има снимено неколку песни дел од нив се со бендови, дуети и лично негови авторски песни.

Датум на објава: петок, 06 октомври 2017 во 14:15
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар