Патниците и околу 50 гости на младенците присуствувале на свечената венчавка на Kара Малинс и Освалд Хименез.

По венчавката младоженецот  размени неколку нежни зборови со својата невеста, кажувајќи и дека му е многу мило што „го пронашол патот “ до неа и нејзиното срце.

Инаку Освалед ја забележал својата идна сопруга во градскиот автобус со број М-14, во кој по 13 години тиа двајцата и се венчаа.

Датум на објава: четврток, 05 октомври 2017 во 22:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар