Една од нив , снимена пред 15 години , е забранетата сцена на лезбејска свадба . Во една од епизодите требало да се венчаат поранешната сопруга на Рос , Карол и нејзината пријателка Сузан .

Но , оваа сцена е забранета во сите земји каде што се емитувала серијата.

,,Тоа беше прва сцена на лезбејска венчавка  што требаше да се прикаже на телевизија и многумина се решија да ја блокираат, а со тоа само го привлекоа вниманието на медиумите “ , вели Џејн Сибет , која ја играла улогата на Керол . 
Датум на објава: среда, 04 октомври 2017 во 22:59
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар