Шампионот на Чешка во дигање тегови , Јан Михалков , дига девојки од по 50 килограми наместо тегови .

27- годишниот спортист верува дека ваквото тренирање ќе му помогне да ја одржи не само кондицијата , туку и да ја задржи титулата светски првак во неговата категорија. 

Датум на објава: среда, 04 октомври 2017 во 19:55
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар