Првата жртва бил маж во инвалидска количка, кого невремето го однело во река во Хамбург.

  Втората жртва е жител на Хамбург врз кого паднало скеле од зграда, а третата жител на градот Брилион кој загинал откако врз него паднало дрво. Германските власти издадоа предупредување до жителите на неколку области да не ги напуштаат домовите. Бурата го зафати и западниот дел на Германија и во моментов се движи кон истокот.Датум на објава: четврток, 14 септември 2017 во 08:49
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:00

коментари

остави коментар