Оваа информација следи по гласините дека Џ.Џ. Абрамс ја презема режисерската палка од Колин Треворов. Абрамс исто така ќе биде и косценарист, покрај Крид Терио.
Филмот во кината требаше премиерно да биде прикажан во мај 2019 година, но наместо тоа, „Дизни“ тогаш ќе ни ја прикаже филмувана верзија на „Аладин“. 

Датум на објава: среда, 13 септември 2017 во 13:05
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 13:18

коментари

остави коментар