Тој изјави и дека треба да бидат испочитувани сите мислења, и дека дијалогот е клучен за иднината на Србија.

Претседателот на Србија изјави и дека во дијалогот треба да бидат вклучени “сите релевантни актери” и да покажат, како што потенцирал, “почит кон оние коишто размислуваат поинаку”. Вучиќ изјави и дека го подржува учеството на Србите во владата на Рамуш Харадинај на Косово кои дадоа поддршка во парламентот и добија три министерски места и едно вицепремиерско.Датум на објава: среда, 13 септември 2017 во 10:10
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:53

коментари

остави коментар