Телефонот ќе чини 999 долари и ќе биде најскап на пазарот .

Извршниот директор на компанијата , Тим Кук последниот производ го нарече најголем скок напред од почетокот на постоењето на смартфоните на компанијата .

Новиот Ајфон 10 го нема копчето за почеток на работата , има екран преку целиот апарат , а за отклучување на телефонот ќе користи препознавање на лицето .
Освен овој модел , беа претставени и подобрувањата на моделите на Ајфон 8 во делот на камерата , екранот и звучниците. Церемонијата почна со оддавање почит кон основачот на компанијата Епл , Стив Џобс. 

Датум на објава: вторник, 12 септември 2017 во 21:53
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар