Десетици полицајци целосно ја евакуираа зградата Саграда во Барселона , како и блиската метро станица поради опасност од нов терористички напад. Блокирани се и приодите кон центарот на градот .

Засега на туристите и граѓаните им било кажано дека е во тек антитерористичка акција .

Медиумите известуваат дека во близина на Саграда , било забележано сомнително комбе со пакет . Во тек е акцијата на експертите за експлозиви , потврдува полицијата .

Оваа акција доаѓа на само неколку недели по терористичкиот напад во Барселона , каде токму во близна на Саграда со комбе беа прегазени 13 лица.

Датум на објава: вторник, 12 септември 2017 во 21:22
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар