Контролорите престанаа да работат во знак на протест против реформите што треба да ги воведе претседателот Макрон .

Само компанијата Рајанер откажа 110 летови , со сериозна најава за дополнителни откажувања. Бритиш ервајз откажа 16 летови , а сите други компании негодуваат и бараат од француските контролори и синдикатот да ги решаваат проблемите во Брисел , а не врз трпението на патниците .

Евроконтрол изрази загриженост , особено поради големите доцнења на авионите во јужна Франција . 

Датум на објава: вторник, 12 септември 2017 во 21:08
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар