На одделни улици низ градот нивото на водата е над тркалата на автомобилите.
Поплавени се улици подруми, поради електричните празнење има проблем и со електричната енергија . Според дел од медиумите  делови на Задар се без струја.

Локалните медиуми пренесуваат дека под вода се дури и неколку болници и операциони сали. Обилните врнежи предизвикаа проблчеми и на Истра, во Шибеник силниот ветер рушел дрвја. 

Датум на објава: понеделник, 11 септември 2017 во 13:38
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар