Во местото Форт Лодердејл полицијата уапси девет луѓе кои во хаосот предизвикан од ураганот Ирма провалувале во продавници и краделе. Групата од девет луѓе скршила излог на продавница, а камерата на телевизијата локал10 ги снимила како излегуваат од продавницата со украдена стока.

Кражбите во САД беа честа појава и за време на налетот на ураганот Харви во Tексас..


Датум на објава: понеделник, 11 септември 2017 во 10:16
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 14:24

коментари

остави коментар