Тој го освои првото место на необичното првенство одржано во Сплит.

Шагај најдолго од сите ривали ја пушел цигарата и заслужено со нов светски рекорд стигнал до првата позиција.

Натпреварувачите на шампионатот,„Најбавни од најбавните“ пушеле идентична цигара од доминикански тутун.

Александар Шагај својата цигара ја пушел неверојатни 3 часа, 6 минути и 15 секунди .

За рускиот бизнисмен инаку ова е втората титула на светскиот шампионат во бавно пушење кој се одржува од 2010 година. 

Датум на објава: четврток, 07 септември 2017 во 09:57
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 14:44

коментари

остави коментар