Мистериозното суштество е снимено во реката Даинтре , а видеото од половина минута не дава одговор за што станува збор.

Инаку во видеото се гледа само главата на мистериозното суштество,

Од резерватот  Solar Whisper Crocodile & Wildlife Tours“ сметаат дека станува збор за животно од подсемејството на големата група риби Гобидае, наречена „Оксудерцинае“.

Датум на објава: вторник, 05 септември 2017 во 09:30
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:09

коментари

остави коментар