По минатогодишниот најголем успех на македонските кандидати со освојување на први места во сите три категории – Ѕвезди на Гранд , Никогаш не е доцна и Ѕвездички на Гранд, надежите се големи.

Со кандидатите дојдоа и нивните семејства и пријателите за да им држат среќа и да им ја намалат тремата пред настапот .

Да видиме како се подготвуваа кандидатите . Ване Марковски ни ја пренесува атмосферата од аудицијата .

Дали и годинава Македонија ќе биде прва в регионот на ова најголемо шоу и зошто денеска во жирито не е Саша Поповиќ ?

Целиот извештај погледнете го во видеото. 

Датум на објава: сабота, 02 септември 2017 во 15:23
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 15:26

коментари

остави коментар