Полицијата ги евакуираше пратениците рано утрово, а екипите почнаа да ги расклопуваат импровизираните барикади кои демонстрантите ги подигнаа за да го пресечат пристапот до зградата на парламентот. Претходно, демонстрантите успеаја да го спречат обидот на полицијата, пратениците да се евакуираат со автобус.

Демонстрантите извикуваа "мафија!", „поднеси оставка!“ и " убијци ".

Најмалку осум од нив и двајца полицајци се повредени во судирите.


Датум на објава: среда, 24 јули 2013 во 09:52
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:52

коментари

остави коментар