Според полицијата , едното лице е уапсено во возило , за кое се верува дека е поврзано со комбето што влета во преполното шеталиште во Барселона.

Лицето било од 2012 во затворот во Шпанскиот град Фигуреш .

Уапсено е и едно лице во гратчето Менје  , во близина на Барселона .

Претходно полицијата објави фотографија за терористот , кој го возел комбето , што било изнајмено и со кое направи масакр . Станува збор за 20 - годишниот Дрис Окабир , роден во марсеј со Мароканско потекло . 

Датум на објава: четврток, 17 август 2017 во 21:22
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 00:43

коментари

остави коментар