Портпаролот на министерството за внатрешни работи на Непал, Депак Кафлеа, наведе дека се очекува биланост на загинати лица да се зголеми. Тој истакна дека спасувачките екипи постојано работат во погодените подрачја.

Обилни дождови погодија повеќе од десет дистрикти во источниот дел на Непал, како и одредени подрачја во западниот дел на земјата, со што беа предизвикани поплави и одрони.


Датум на објава: недела, 13 август 2017 во 18:43
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар