Минималната температура ќе се движи од 8 до 16 степени, а максималната температура ќе биде од 23 до 33 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје слично време со температура до 30 степени.

Од утре следува период на стабилно и потопло време. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината. /МИА

Датум на објава: недела, 13 август 2017 во 17:38
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар