Во гасењето на пожарот ноќеска учествуваа четири цистерни, 25 пожарникари, девет возила на Територијалната противпожарна единица и лица од месното население.

Во селото Кондово нема зафатено куќи од пожарот. Екипите продолжуваат да работат на терен. /МИА

Датум на објава: недела, 13 август 2017 во 10:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар