Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во попладневните часови  се очекува постепено стабилизирање на временската состојба.

Од вторник ќе има постепен пораст на темпетатурата на воздухот и стабилизирање на временската состојба. /МИА

Датум на објава: недела, 13 август 2017 во 09:55
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 10:22

коментари

остави коментар