Околу 120 луѓе се повредени и најмалку 36 загинати е билансот на железничката несреќа во Египет.

At least 36 dead as two trains crash head-on in Egypt

Несреќата се случила во градот Александрија.

Се очекува бројот на загинати да расте.

 At least 36 dead as two trains crash head-on in Egypt

Датум на објава: сабота, 12 август 2017 во 21:11
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 21:12

коментари

остави коментар