Ќе бидат преставени дела на Димитар Андонов Папрадишки, Димитар Пандилов, Никола Мартиноски, Лазар Личеноски, Томо Владимирски, Вангел Коџоман и Василие Поповиќ-Цицо.

Изложените дела се дел од збирката на Современа Уметност при Завод и Музеј-Охрид. Изложбата ќе трае до 11септември 2017 година. /МИА

Датум на објава: петок, 11 август 2017 во 08:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар