Пожарникарите се пренатрупани со  работа во расчистување на гранките  паднати среде улиците.

Ветрот кршеше дрвја и прозорци . Претходно во туристичките места ги растера туристите од плажите , а во камповите предизвика особено голема штета . Како што јавуваат медиумите имало однесени шатори , скинати тенди , а пред се голема паника.

Од паднатите дрвја има штета и на паркирани автомобили , но за среќа нема информации за повредени луѓе.

Датум на објава: четврток, 10 август 2017 во 20:53
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар