Додека водителката Софи Раворт ги читала спортските вести за победата на Британија во крикет , на еден од мониторите во задниот дел од студиото, вработен гледал  порно филм .

За да биде срамот помал , камерманот забележал што се случува и ја свртел камерата . Но , било предоцна .

Видеото со порно снимките веднаш беа објавени и постигнаа милионски гледања на социјалните мрежи .

Откако увидоа дека станува збор за вистински скандал , од BBC излегоа со соопштение во кое им се извинуваат на гледачите со зборовите дека тоа е целосно непрофесионално  и најавија дека ќе го испитаат случајот .

 

Датум на објава: четврток, 10 август 2017 во 20:12
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 20:13

коментари

остави коментар