Несекојдневниот инцидент се случил кај местото Литл Рок, кога шлеперот удрил во столб од мост и  го оштетил задниот дел, по што илјадници пици излетале на асфалтот..

Локалните власти соопштија дека им требале четири часа за да ги соберат пиците и дека автопатот бил експресно исчистен, за разлика од како што велат, минато месечниот инцидент кога три тони живи јагули се истуриле од камион и почнале да шират неподнослива смрдеа. 

Датум на објава: четврток, 10 август 2017 во 16:07
Гоце Герасимовски

коментари

остави коментар