Силното невреме со ветришта го превртеле чамецот на реката Нерав , по што мажот се удавил , а неговото тело е пронајдено утрово .

Во текот на ноќта има и две повредни лица , врз едното паднал покрив , а другото настрадало во пожарот , наведуваат од Центарот за безбедност во Владата на Полска .

Над 180 луѓе останаа без струја ,а се оштетени 59 индивидуални и 43 стопански објекти. Пожарникарите имале 1900 интервенции , од кои дури 1200 биле поврзани со ветрот и невремето .

Водата поплавила 400 куќи и 150 патишта .  

Датум на објава: четврток, 10 август 2017 во 15:50
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар