Реал поведе со голот на Касемиро во 24-тата минута а Иско зголеми на 2:0 за Реал во 52-та минута. Единствениот гол за Манчестер Јунајтед и за конечни 2:1 го постигна Лукаку во 62-та минута од натпреварот. 

Реал Мадрид во Скопје го одбрани и освои вкупно четвртиот трофеј.


Датум на објава: вторник, 08 август 2017 во 22:54
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 23:03

коментари

остави коментар