Некогаш најголемото “урбано село“ во тој град, исчезна во облак од прашина за само 20 секунди.

Видеото на Јутуб го објави „New China”.

Демолирањето на цела една градска општина е најголемиот проект од овој вид во Кина, а се надеваат дека благодарејќи на тоа ќе вдахнат нов живот во тој дел од Женгжоу.

Датум на објава: вторник, 08 август 2017 во 16:41
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар