Човек кој 30 години живеел со огромен тумор на устата подлегнал на операција со која се отстранил туморот.

Енг Кенг, кој живее во едно село во Камбоџа, живеел цели 30 години со тумор на устата, поради кој не можел да јаде нормално.

Man who lived with a massive tumour in his mouth for 30 years finally has it removed

За негова среќа доктори од Австралија се нафатиле да го отстранат туморот и сега Кенг може да живее нормален живот.

Операцијата била изведена во болница во Австралија.

Операцијата му го промени животот на Кенг на подобро.

Man who lived with a massive tumour in his mouth for 30 years finally has it removed

Датум на објава: недела, 06 август 2017 во 21:05
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 21:24

коментари

остави коментар