Минатата година  Бијонсе заработила повеќе од 62 милиони долари и така стана најплатената светска пејачка . Оваа ласкава титула Бијонсе ја држи уште од 2015 година.

Пред еден месец мегапопуларната Бијонсе стана мајка на близнаци, а минатата година го издаде албумот „ Lemonade“.

На второто место на листата на најплатени изведувачи на светот  според Билборд е бендот „ Guns N' Roses“ со заработка од 42,3милиони долари. Меѓу првите пет најплатени светски изведувачи се и легендарниот Брус Спрингстин, со 40 мили. Дрејк со 37, 3 и Адел со 37 милиони долари. 

Датум на објава: четврток, 20 јули 2017 во 10:00
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар