Камион кој превезувал јагули се превртел во близина на Орегон. Патот бил прекриен со јагули и бил целосно затворен скоро цел ден, бидејќи требало многу чистење на патот по несреќата.

Cars covered in eels and slime after lorry crashes


Cars covered in eels and slime after lorry crashes


Од полицијата излегле со соопштение во кое се велело дека камионот превезувал 13 контејнери со тежина од 3400 килограми јагули.

Во бизарната несреќа само едно лице било повредено.

Cars covered in eels and slime after lorry crashes

Датум на објава: сабота, 15 јули 2017 во 20:39
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 20:41

коментари

остави коментар