Според шефот на пожарникарите , три лица загинале во пожар  на 26 кат.Тој смета дека ако во зградата постоеле автоматски прскалки со вода пожарот ќе бил локализиран и немал да се пришири надвор  станот на 26 кат.

Инаку Ројтерс пренесува дека во гаснењето на пожарот учествувале повеќе од 100 пожарникари. Пожарот кој го зафатил 26 кат на зградата „Марко Поло“ започнал во 2-15 часот наутро и се проширил на горните катови.

Засега се непознати причините за пожарот. 

Датум на објава: сабота, 15 јули 2017 во 09:56
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:57

коментари

остави коментар