Убавата сопруга на принцот Вилијам беше во тоалета со бледорозова боја – чипка фустан на Marchesa, кој беше комбинирана со масивни ѓердани и тиара.

И иако фустанот е исклучително убав и секси, вниманието  го украде накитот на војвотката.  Кејт носеше масивни ѓердани од рубини и дијаманти, во комбинација со дијамантски обетки, како и круна од дијаманти и бисери, пишува Дарик.

Ѓерданите и обетките се свадбен подарок од кралицата Елизабета.

Второто е  од нејзините родители, забележува Vogue.

Комплетот е носен за последен пат во 80-тите години на минатиот век од покојната принцеза Дајана.

 

#DuchessOfCambridge #KateMiddleton ✨ looking amazing in #Marchesa

A post shared by Loving Haute Couture (@lovinghautecouture) on

Датум на објава: петок, 14 јули 2017 во 11:15
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 18:23

коментари

остави коментар