Обезбедувачите на локалитетот ги убиле напаѓачите, соопшти полицијата.

Како што соопшти Маген Дејвид Адом од израелската итна помош, двајца Израелци се борат за живот.

Израелската полиција соопшти дека поради нападот, муслиманската молитва која се одржува во петок нема да биде одржана во џамијата „Ал Акса“.

Датум на објава: петок, 14 јули 2017 во 11:06
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:07

коментари

остави коментар