Актерот е уапсен во Савана во предворјето на еден хотел во четири часот наутро.

Од полицијата соопштуваат дека од еден човек побарал цигара, а кога овој го одбил, “користел пцости и вулгарен речник пред неговата жена и деца“.

Кога полицаецот му наредил да замине, Лабаф одбил, а после неколку упатени наведи, се обидел да побегне и избегне апсење.

Сега се појави и снимка од овој настан, а на истата може да се види како актерот зборува со своите адвокати кои “вредат милион долари“.

„Да имав пиштол, сите ќе ве разбиев“ – изјавил во еден момент додека во воведувале во полицискиот автомобил, видно изнервиран од фактот што е уапсен поради цигара.

Пуштен е после плаќањето на кауцијата.

Датум на објава: четврток, 13 јули 2017 во 10:07
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар