По тешката и исцрпувачка сезона големата ѕвезда на светскиот фудбал  во убаво друштво ужива на заслужен одмор на монденската Ибица.

Секако Роналдо одморот го минува во друштво на девојката и пријателите. Популарниот фудбалер како и секогаш на секаде го следат папараци. Овој пат упорните фоторепортери успеаја да го фотографираат заоблениот стомак на девојката на Кристијано убавата Георгина.

Засега нема официјална потврда од агентите ниту пак од самиот Роналдо за состојбата на георгина, но на интернет веќе започнаа да кружат разни сценарија.

Но, Кристијано како и да биде има уште малку време за одмор пред да започнат подготовките за новата сезона. 

Датум на објава: вторник, 11 јули 2017 во 11:51
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:22

коментари

остави коментар