На снимката се гледа дел од физичката пресметка, која заврши фатално за 22-годишниот Бакари Хендерсон пред ноќниот клуб во Лаганос.

Осуммина, меѓу кои и шест Срби се осомничени за убиство со умисла, се соочуваат со најмалку 10 годишна казна затвор.

Неофицијално, до тепачката дошло кога американецот сакал да се фотографира со келнерка во барот, која била Србинка.

Датум на објава: понеделник, 10 јули 2017 во 09:26
Гоце Герасимовски
Обновено во: 09:43

коментари

остави коментар