Некогаш најдобрата светска тенисерка не го почитувала правилото за предност на крстосница во близина на нејзината куќа во Палм Спрингс и притоа се судрила со друго возило во кое се наоѓала брачна двојка.

Инцидентот се случил на 9-ти јуни, кога старецот со тешки повреди бил пренесен во болница каде што починал пред неколку дена.

Полицијата отвори истрага, но против 37-годишната тенисерка до овој момент не е поднесена кривична пријава.

Датум на објава: петок, 30 јуни 2017 во 13:52
Гоце Герасимовски

коментари

остави коментар