Оливер Спасовски наместо да се повлече од партиските функции и професионално да ја врши функцијата министер за внатрешни работи, тој е назначен за потпретседател на партијата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕДатум на објава: понеделник, 19 јуни 2017 во 16:01
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 16:03

коментари

остави коментар