Четкар на турнејата во Тајланд која покрај Хуа Хин фестивалот ќе опфати концерт во Бангкок и мастер клас во Хуа Хин а на сцената ќе биде придружуван од популарниот Тајландски бенд Фанкшн.

На овој фестивалн Четкар ќе се претстави со авторска музика а ќе отсвири и една композиција од неодамна починатиот крал на Тајланд Бумибол Адулиаде кој  бил мулти инструменталист и страствен вљубеник во џез музиката.


Датум на објава: недела, 18 јуни 2017 во 20:45
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 10:03

коментари

остави коментар