Таа на листата на Форбс се појави лани со капитал од 1,1 милијарда долари , наследени од семејниот бизнис . Семејството Андерсен располага со инвестициски компании , како и со бренд цигари . Делот на Александра е 42 проценти .

Времето го минува на патувања низ светот , а заљубена е и во екстремени спортови . Не е дел од џет – сетот , а во тајност ја чува и врската со Јоаким Толефсен . 

Датум на објава: четврток, 15 јуни 2017 во 17:35
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар