Имено Мајкон Весли, тату уметник од Бразил успеал да го фати крадецот кој наводно украл велосипед од човек кој има една нога, па за казна на чело му истетовирал - Јас сум крадец и губитник, пишува британскиот Дејли меил.

Видеото од ова необично казнување набрзо стана вирален хит на социјалните мрежи, но бројни корисници ја осудија ваквата казна, додека некои сепак сметаат дека казната е праведна за таков престапник и дека тоа ќе го научи.


коментари

остави коментар