Корисникот кој го поставил видеото на интернет тврдел дека момчето било оставено без надзор во базенот додека негоавата мајка била во сауна. Сепак нема службена потврда дека се случило токму така.

За среќа момчето успеале да го спасат откако една жена конечно забележала дека неговото тело лебди во водата. Момчето наводно не претрпело потешки последици.

- Се бореше за живот во базенот повеќе од четири минути и е спасен дури кога неговото безживотно тело допливало до непозната жена, стои во описот на објавеното видео, а го пренесе Дејли меил.коментари

остави коментар