Буш е најсариот жив американски претседател , кој до пред три години ги славеше родендените со скок со падобран .
Тој беше претседател на САД од 1989 до 1993 година . Оваа пролет Буш имаше здравствени проблеми , но неговата канцеларија соопшти дека претседатеот закрепнал од борнхитот  и од пред еден месец престојува во викендичката во Кенетбург , во државата Мејн . Неговата портпаролка , Џин Бекер соопшти дека Буш годинава нема да скока со падобран зошто ,,му го сокрила “ . 

Датум на објава: понеделник, 12 јуни 2017 во 17:31
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 17:50

коментари

остави коментар