На билбордите ширум Америка можат да се видат билборди со натписот – Направено во Америка, но со задоволство би зборувале за нашите врски со Русија, под заклетва“.

Компанијата исто така се осврна на претседателската кампањата на Доналд Трамп која е под истрага на ФБИ, поради наводно мешање на руски хакери во резултатите на гласањето.

Инаку, сопственикот на „Смирноф“ вотката е британскиот гигант „Диагео“ основан во Москва од страна на Пиотр Арсениевич Смирнов. Семејството побегнало од Русија во текот на Октомвриската револуција во 1917 година.


Датум на објава: понеделник, 12 јуни 2017 во 12:50
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар